استراتژی ترید ارزهای دیجیتال

استراتژی ترید ارزهای دیجیتال

استراتژی ترید ارزهای دیجیتال ، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال و خرید و فروش پلکانی و اینکه بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری کدام است اهمیتی بسزایی دارد ولی شما قبل از انجام ترید باید آموزش ثبت نام در صرافی بایننس که در اینجا به آن اشاره شده است را کامل مسلط شوید سپس با توجه به شناخت بازار و نمودارهای بازار مالی و … میتوانید استراتژی ترید ارزهای دیجیتال و بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری را انتخاب نمایید.

اگر شما یک BMW داشته باشید و رانندگی بلد نباشید پس بی شک آن را به یک آهن قراضه تبدیل میکنید مبحث استراتژی هم همین موضوع را می رساند. هر چقدر که پول و صبر و سیگنال خوب هم داشته باشید بدون استراتژی در آخر ضرر میکنید.

نکات مهم در استراتژی ترید ارزهای دیجیتال

نکات مهم در استراتژی ترید که شامل تمام موارد تشکیل سبد و انتخاب بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری نیز میشود شامل موارد زیر است:
١-شناخت خود
٢-تقسیم بندی تعداد و میزان هر ارز
٣-بهترین نقطه ورود و زمان مناسب
۴-میزان نگهداری و نقطه خروج

١- شناخت خود

اولین و مهمترین اصل ترید شناخت خود است و یک انسان طماع در نهایت بازنده است. این موضوع که شما به چه میزان سود قانع هستید بسیار مهم است. توجه کنید منطقی ترین میزان سود ١۵ الا ٢٠ درصد در ماه است نه بیشتر. این موضوع که تریدر همیشه برنده نیست را همیشه باید تکرار کرد چون ساخت انتظارات زیاد باعث ضرر به شما می شود. پس اگر ضرر کردید با ترید هیجانی سعی نکنید آن را جبران کنید و صبور باشید چون فرصت برای کسب سود هیچوقت تمام نمیشود ولی پول شما تمام شدنی است.

مهمترین هدف در استراتژی ترید ارزهای دیجیتال

مهمترین هدف در استراتژی ترید ارزهای دیجیتال ضرر نکردن است توجه به این نکته بسیار ضروریست که ضرر کردن راحت و سود کردن بسیار سخت است و جبران ضرر از هر دو سخت تر است چون باید تلاش زیادی برای برگرداندن اصل پول شود پس هدف باید اول ضرر نکردن و بعد از آن کمی سود کردن باشد تا سرمایه شما از بین نرود پس اگر در سیگنالی شک داشتید بهتر است وارد نشوید و اگر رشد کرد به دنبال فرصت جدیدی باشید بجای آنکه خود را سرزنش کنید.
شخصیت یک تحلیلگر را پیدا کردن بسیار زمان بر و پرهزینه است و هیچکس روزها و ماه اول ترید نمی تواند بگوید من به این شخصیت رسیده ام و زمانی این شخصیت در شما شکل بگیرد شما دیگر به هیچ سیگنالی نیاز ندارید چون میدانید که چگونه سود ببرید.

٢- بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری

چیزی که همیشه سوال تریدر و مشغله فکری همیشه است این است که چه تعداد ارز بخرید و آیا باید بجای ارز موجود ارز دیگری را خرید میکرد و بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری کدام است؟ در واقع مبحث هزینه فرصت از دست رفته در ترید کردن میتواند بدترین فشار روانی را برای ایجاد تریدهای بد ایجاد کند.

تعداد ارزهای سبد شما؛

تعداد ارزهای موجود در سبد شما به ویژگیهای شخصیتی شما و سرمایه شما و میزان ریسک پذیری شما بستگی دارد اما در هر حالت بهتر است از ۶ تا ٨ ارز بیشتر نباشد. این مقدار فقط برای نگهداری بلند مدت پیشنهاد میشود. برای تریدرهای روزانه و میان مدت حد مجاز ۴ ارز است. دلیل ۴ ارز بودن این است که تمرکز برروی ارز داشتن از هر چیزی مهمتر است.

عوض نکردن ارزهای دیجیتال با یکدیگر

شدیدا تاکید میکنم تا زمانی که روی یک ارز هستید و تا وقتی که آن سیگنال به ثمر ننشسته یا با استاپ لاس نخورده شما ارز موجود را با ارز دیگری عوض نکنید و برروی سبد حال حاضر تان تمرکز کنید. تا جای ممکن هم با بقیه سیگنالها توجه نکنید و فقط پیگیر ارز خود باشید.
افرادی که سرمایه کم و ریسک پذیری بالایی دارند میتوانند یک یا دو ارز خوش آتیه را با فاندامنتال و قیمت کف، خریداری و نگهداری کنند. این افراد نباید ترید کنند چون فی تراکنشهای آنها ممکن است بزرگترین ضرر را به آنها بزند حتی بیشتر از یک سیگنال غلط.

انتخاب بازه زمانی مناسب برای ترید اصولی

ترجیحا یک تریدر چه کم ریسک چه پر ریسک باید بازه یک هفته تا ١۵ روز را برای ترید و سیگنال منطقی در نظر بگیرد این بازار بسیار پر ریسک است و شما باید با ٢٠ درصد سود در ماه قانع باشید.

سبد بلند مدت برای تریدرها

تریدهای بیشتر از بیست روز را سبد بلند مدت می نامند که نیاز به خرید و نگهداری و عدم ترید آن از دارد. در تریدهای بلند مدت نباید ارزی بجز ارز مربوطه ترید شود و از این شاخه به آن شاخه پرید. فقط یک ارز را میخرید و با استاپ لاس مطمئن و پله ای نگه می دارید و کاری با بازار نداشته باشید. فقط مراقب ریزشهای بزرگ بیتکوین و خبرهای مهم آن ارز باشید و متناسب با آن واکنش نشان دهید و مدام چارت تکنیکال بیتکوین را بررسی کنید. بهتر است این ارزها در کف خرید شوند.

تقسیم بندی سبد خرید ارزهای دیجیتال

بسته به میزان ریسک پذیری شما، میزان ارزهای موجود در سبد شما میتواند ترکیبی از؛ بیتکوین، اتریوم، تتر و بقیه ارزها باشند. کم ریسک ترین استراتژی تقسیم سبد این است که بخش بالایی از سرمایه را بیت کوین اتریوم با استاپ لاس مطمئن با تتر و خود تتر بخرید و بخش کوچکی از آن را نیز بقیه ارزها.

مهمترین ابزارها و استراتژی ترید ارزهای دیجیتال

زمانی که آن بخش کوچک ضرر داد شما میتوانید با خرید مجدد آن ارز در قیمت پایین تر با بیتکوین یا تتر ذخیره شده بصورت پلکانی در صورت اصلاح خوردن و بازگشت مجدد قیمت سود خوبی ببرید این استراتژی یکی از مهمترین ابزارها و استراتژی ترید ارزهای دیجیتال است که به آن Re-buy هم گفته میشود و برای جبران ضررها که در صورت ریزش قیمت و امید به رشد مجدد بکار میرود.

خرید و فروش پلکانی

همچنین خرید و فروش پلکانی به خرید در چند مرحله گفته میشود که احتمال ریزش و ضرر را کمتر می کند به این صورت که اگر قیمت در حال رشد بود و احتمال ریزش داشت در چندین مرحله خرید انجام شود و فروش پلکانی هم زمانی است که بازار ریزشی بوده و امید به رشد وجود دارد و شما در چندین مرحله و چندین قیمت فروش را انجام میدهید.

استاپ لاس پلکانی

استاپ لاس پلکانی هم به استاپ لاس در چندین مرحله گفته میشود که برای آپدیت قیمتهای ارزهای سبد لانگ استفاده میشود برای یک سبد کم ریسک ترجیحا ٢۵ الا ۵٠ درصد سبد را برای بقیه ارزها و ۵٠ کلا ٧۵ درصد را به بیت تتر و تتر تقسیم کنید و برای ریسک و سود بیشتر درصد بیت و اتر و اتر را کمتر و ارزهای کم حجم بیشتری خرید کنید.
هر گاه از ارزی ضرر دیدید و فقط در صورتی که به بازگشت قیمت اطمینان داشتید مثل زمانی که در قیمت کف خرید کرده اید یا بیت باعث ریزش آلتکوینها شده از استراتژی خرید مجدد پلکانی استفاده کنید و زمانی که روی سود بودید و تمایل به خروج داشتید از استاپ لاس پلکانی یا فروش پلکانی استفاده کنید.

٣-بهترین نقطه ورود به یک ارز ؛

تجربه ای که در بازار کریپتو شاهد آن بوده ایم این است که در این بازار هر پامپی احتمال دامپی با همان اندازه را دارد اگر پول ثابتی وارد ارز مربوطه نشده باشد در واقع هر حبابی روزی ترکیده میشود. پول ثابت در واقع پول ناشی از کاربردی شدن یک ارز است که با حجم دلالی فرق دارد و در قسمت های آینده مطرح میشود.

همیشه در کف بخرید

همیشه در کف بخرید بهترین فرصت خرید یک ارز کف قیمت آن است به شرطی در حال توکن آزاد کردن نباشد یا خبر فاندامنتال بدی در راه نباشد. هر زمان در پامپ قیمت خریدید بدانید که احتمال ضرر را بالا برده اید کف به دو روش تحلیل تکنیکال و فاندامنتال قابل دستیابی است که در قسمت های آینده بحث میشوند.

رابطه قیمت آلت کوینها و بیت کوین

رابطه قیمت آلت کوینها و بیت کوین هم بسیار مهم است. زمانی که بیت کوین در نوسان قیمت است بازار بسیار پر آشوب است و اصلا ترید کردن توصیه نمیشود چون تکنیکال و فاندامنتال دیگر پاسخگو نیست. بهتر است زمانی که بازار پر نوسان است روی بیتکوین باشید با استاپ لاس ٢ درصدی تا اگر ریزش کرد ضرر زیادی نکنید و اگر پامپ شد هم سود کنید.

آلت کوینهای پر حجم

رابطه بقیه کوین ها با بیتکوین به این صورت است که آلت کوینهای پر حجم مثل اتریوم و ریپل و .. در صورتی که در کف تکنیکال باشند با پامپ بیت پامپ میشوند و اگردر کف تکنیکال نباشند با پامپ بیت دامپ میشوند و در صورت دامپ بیت هم همه ارزها دامپ میشوند.

آلت کوینهای کم حجم

رابطه آلت کوین های کم حجم تر مثل power وSNM و … این است که در زمان نوسان بیتکوین دامپ میشوند حال چه این نوسان باعث پامپ بیت شود یا دامپ بیت. دلیل این است که در هنگام رشد بیت نهنگ ها شروع به فروش آلتکوین برای خرید بیت کوین میکنند. پس شما اول هر کاری ابتدا در تریدینگ ویو یک چارت تکنیکال بیت بکشید و اول بیت را تحلیل کنید تا جو بازار را ببینید و بعد به سراغ خرید بقیه ارزها بروید.

۴-میزان نگهداری و نقطه خروج ؛

نقطه خروج بوسیله تکنیکال تا حدودی قابل تعیین است اگر بیتکوین ثابت بود میتوانید در نقطه خروج ارز در فروش بگذارید اما شرط عقل این است که استاپ لاس را از اردر فروش مهمتر بدانیم.
میزان نگهداری ارزها به یه دوره کوتاه مدت یک هفته ای٫ میان مدت ٢٠ روزه و لانگ ٢٠ روز به بالا می باشد در سبد لانگ باید از تکنیکال فقط برای تعیین نقطه ورود استفاده کرد و دیگر نیازی به تکنیکال نخواهید داشت. در کوتاه مدت تکنیکال بسیار خوب است و در میان مدت ترکیب تحلیل تکنیکال و فاندامنتال

بازده بازار نشان داده که هولدرهای ٢ ساله به بالا بیشترین میزان سود را در کریپتو داشته با سود چند هزار درصدی.

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری خرید و فروش پلکانی شناخت خود

چارت اصول ترید 

به شکل روبرو دقت نمایید برای هر سیگنالی ابتدا شرایط بیت کوین را با این چارت بررسی کنید و سپس شرایط کوینی که میخواهید سرمایه گذاری کنید را با همین چارت بسنجید و اگر هر دو در شرایط خرید قرار داشت خرید کنید.

همچنین برای فروش هم از همین الگو استفاده کنید توجه کنید که بیت کوین در حالت بی ثباتی باعث ضرر بالا به تریدر میشود و هر زمان بیتکوین پر نوسان است از بقیه ارزها خارج شوید و یا تتر شوید یا خود بیتکوین را با استاپ لاس نگه دارید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (4 رای)

پیشنهادها و نظرات

امیدوارم که این مطلب هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد در صورتی که در رابطه با این موضوع سوالی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم.

2 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

ارسال دیدگاه