ethereum wallet

آموزش جدید ساخت کیف پول اتریوم در سایت مای اتر ولت

قبل از اینکه آموزش جدید ساخت کیف پول اتریوم و توکن‌های شبکه اتریوم در سایت مای اتر ولت را خدمتتان بگویم کمی درباره ارز اتریوم که در حال حاضر دومین ارز رمزپایه بزرگ بعد از بیت کوین است و البته که خیلی هم از پیدایش آن نمی گذرد و تفاوت هایی که بین بیت کوین و اتریوم وجود دارد باعث شده تا با وجود مشکلاتی که بیت کوین با آن ها دست و پنجه نرم می کند، به سمت اتریوم بروند. یکی از سایت‌هایی معتبری که برای ساخت کیف پول ارزهای رمزنگاری شده استفاده می‌شود myetherwallet.com است.

ساختن کیف پول اتریوم در سایت مای اتر ولت

سایت مای اتر ولت فقط کیف پول شما را می سازد و شما می توانید آن را دانلود کنید و روی کامپیوتر خود ذخیره کنید فرآیند به طور کامل بر روی کامپیوتر شما انجام می شود، نه سرورهای سایت. بنابراین، هنگامی که شما یک کیف پول جدید ایجاد می کنید، مسئولیت نگهداری از آن با خود شما است سایت مای اتر ولت یک کیف پول تحت وب نیست و هیچ‌ گاه به شما اجازه ساخت یک اکانت برای ذخیره سرمایه‌های خود بر روی سرورهایش را نخواهد داد.

نگهداری توکن‌های شبکه اتریوم داخل کیف پول Myetherwallet

با ساخت کیف پول در سایت مای اتر ولت علاوه بر داشتن کیف پول اتریوم، می‌توان توکن‌های شبکه اتریوم ساخته شده را نیز نگهداری، ارسال یا دریافت کرد. MyEtherWallet به شما توانایی ایجاد کیف پول جدیدی می دهد تا بتوانید اتر خودتان را ذخیره کنید.

کیف پول Myetherwallet درواقع به شما این امکان را می‌دهد که کیف پول خود را ایجاد کرده و هرجایی که تمایل دارید آن را ذخیره و از آن محافظت نمایید و در مواقع نیز با استفاده از بلاک چین تراکنش‌های خود را کامل کنید. در ادامه آموزش جدید ساخت کیف پول اتریوم را بررسی میکنیم.

آموزش جدید ساخت کیف پول اتریوم

مرحله اول

آموزش جدید ساخت کیف پول اتریوم بدین صورت است که در ابتدا کافی است به وب‌ سایت MyEtherWallet بروید پس از ورود به سایت دو گزینه مشاهده می‌کنید.

  1. Create a new wallet : برای ساخت یک کیف پول جدید
  2. Access my wallet : برای دسترسی به کیف پول قبلی‌تان

دقت داشته باشید که حتما آدرس سایت مای اتر ولت (MyEtherWallet.com) اصلی را در مرورگر وارد کنید و برای ورود به سایت از گوگل استفاده نکنید. بعضی افراد سودجو با ساخت آدرس های تقریبا مشابه،‌ کیف پول های غیرمعتبری با همین نام ایجاد کرده اند.

برای ساخت یک کیف پول جدید روی Create a new wallet کلیک کنید که در مورد  کیف پول Myetherwallet نحوه کار آن و مسائل امنیتی توضیحاتی داده شده است.

مرحله دوم

روی continue کلیک کنید که در تصویر سمت چپ زیر نشان داده شده است صفحه جدیدی باز می شود که در سمت راست مشاهده مینمایید توضیح داده که MyEtherWallet یک کیف پول رایگان و متن‌ باز است که در سمت کاربر اجرا می‌شود و کاربر را قادر می‌سازد بطور مستقیم با بلاکچین اتریوم ارتباط داشته باشد.

فقط شما مسئول کیف پول‌تان هستید و کنترل آنرا در اختیار دارید. MyEtherWallet یک بانک یا صرافی نیست که کلید خصوصی شما را ذخیره کند.

یعنی اینکه MyEtherWallet نمی‌تواند به حساب‌های شما دسترسی داشته باشد، کلید خصوصی را بازیابی کند، رمز عبور را مجدد برای شما بفرستد یا تراکنش‌ها را برگرداند.

سایت مای اتر ولت
کیف پول Myetherwallet

مرحله سوم

در این مرحله که در تصویر سمت چپ زیر توضیح داده، کیف پول سخت‌افزاری شما یا کیف پول‌هایی مانند MetaMask، هیچ توکنی روی MyEtherWallet ذخیره نمی‌شود و همه مبالغ روی بلاک‌چین هستند.

MyEtherWallet فقط یک درگاه است که کاربر را به بلاک‌چین وصل می‌کند و کنترلی روی موجودی شما ندارد.

در تصویر سمت راست توضیح داده که اگر شما رمز عبور خودتان را گم یا فراموش کنید، به هیچ عنوان امکان بازیابی آن وجود نخواهد داشت. زیرا MyEtherWallet این اطلاعات را ذخیره نمی‌کند.

کلید خصوصی خود را در یک مکان امن یادداشت کنید. به هیچ عنوان این کلید خصوصی را با کسی به اشتراک نگذارید. با داشتن کلید خصوصی می توانید کیف پول ساخته شده را در همه برنامه های کیف پول فراخوانی و مبالغ را کنترل کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال

مرحله چهارم

نگهداری از کلید خصوصی نزد خود

در تصویر سمت چپ زیر توضیح داده، کلید خصوصی خود را هیچ گاه نباید برای کسی بفرستید و هیچ‌وقت به ادعاهای مبتنی بر دریافت اتریوم رایگان توجه نکنید.

همچنین بهتر است MyEtherWallet را در مرورگر خود بوک‌مارک کنید تا اشتباها وارد سایت‌های فیشینگ نشوید.

در تصویر سمت راست توضیح داده که هدف ارزهای دیجیتال این است که مردم را قادر سازد بتوانند مبالغ موجودی خود را در هر مکان، به شکلی امن و ناشناس نگهداری کنند، بدون اینکه نیاز به تکیه بر اشخاص ثالث داشته باشند.

در بلاک‌چین، مبالغ توسط هیچ بانک یا دولتی کنترل نمی‌شود و به همین خاطر است که شما تنها فردی هستید که به مبالغ خود دسترسی دارید و می‌توانید بطور لحظه‌ای و بدون وابستگی به سایرین آنرا به هر آدرس دیگری روی بلاک‌چین بفرستید.

کلید خصوصی

مرحله پنجم

پس از طی تمام این توضیحات، باید روی دکمه Get Satarted کلیک کنید تا فرآیند اصلی ایجاد کیف پول آغاز شود. در صورتی که تمایلی به مشاهده این توصیه‌های امنیتی ندارید، می‌توانید در ابتدای کار روی لینک Skip کلیک کنید.

همچنین برای راحتی کار میتوانید از ابتدا وارد این لینک شوید.

https://www.myetherwallet.com/create-wallet

خرید و فروش ارز دیجیتال

مراحل ساخت کیف پول

در ادامه، سه روش برای ساخت کیف پول مشاهده خواهید کرد:

  1. MEWconnect : نصب اپلیکیشن روی موبایل
  2. By Keystore File : فایل کلید کیف پول که پس از نصب به شما ارائه می‌شود و می‌توانید برای ورود به کیف پول از آن استفاده کنید
  3. By Mnemonic Phrase : کلمات تصادفی که می‌توانید برای ورود به کیف پول از آن استفاده کنید.

ما روش دوم و سوم را به شما آموزش می دهیم.

در روش دوم  فایل By Keystore File را انتخاب می کنیم و با انتخاب یک رمز عبور قدرتمند، پس از نوشتن رمز و اطمینان از صحت آن، با کلیک روی دکمه Next، فایل Keystore را دانلود خواهید کرد. پس از کلیک روی Download Keystore File و ذخیره آن در یک فضای امن، پنجره زیر به شما نمایش داده می‌شود.

این پنجره نشان‌دهنده موفقیت آمیز بودن ساخت کیف پول Myetherwallet است. برای ورود به کیف پول روی دکمه Access my wallet کلیک کنید.

در روش سوم By Mnemonic Phrase که کلمات تصادفی است را برای ورود به کیف پول استفاده کنید همانطور که در تصویر سمت چپ مشاهده میکنید کنار value به ترتیب میتوان ۱۲ یا ۲۴ کلمه تصادفی انتخاب کرد که من در اینجا ۱۲ کلمه را انتخاب کرده و در جای امنی ذخیره کرده  و تصویر سمت راست نشان‌دهنده موفقیت آمیز بودن ساخت کیف پول است. برای ورود به کیف پول روی دکمه Unlock wallet کلیک کنید.

ETH
ارز اتریوم

ورود به کیف پول Myetherwallet

پس از کلیک روی لینک ورود از صفحه اول یا در پایان ساخت کیف پول، صفحه زیر برای شما باز خواهد شد. در این صفحه راه‌های مختلفی برای ورود به کیف پول Myetherwallet و توکن‌های شبکه اتریوم وجود دارد، در صورتی که از روش دوم فایل By Keystore File یا روش سوم Mnemonic Phrase را در اختیار دارید باید روی گزینه Software کلیک کنید.

پس از اینکار به صفحه بعدی که در آن یکی از سه گزینه By Keystore File یا Mnemonic Phrase یا private key قابل انتخاب است هدایت خواهید شد.

با انتخاب گزینه By Keystore File، باید فایل را از فضای کامپیوتر خود انتخاب کنید و همچنین میتوانید Mnemonic Phrase را انتخاب کنید و با انتخاب کلمات کلیدی در مکان خودشان وارد کیف پول خود شوید.

خرید و فروش ارز دیجیتال

پس از وارد کردن Keystore که در سیستم خود ذخیره کردید رمز عبوری که در هنگام ساخت کیف پول Myetherwallet وارد کردید خواسته می‌شود و پس از وارد کردن رمز عبور به صفحه اصلی کیف پول هدایت خواهید شد. حالا ولت شما باز می شود و می توانید آدرس کیف پول خودتان را در تصویر سمت راست قسمت بالا ببینید موجودی اتریوم در ستون بالا وسط Balance قابل مشاهده است. از این آدرس می توانید برای دریافت اتریوم و البته توکن‌های شبکه اتریوم و … استفاده کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال
خرید و فروش ارز دیجیتال

اضافه کردن توکن‌های شبکه اتریوم

 توکن‌های شبکه اتریوم را به همراه تعداد آن ها را در سمت راست مشاهده میکنید که اگر بار اول اقدام به ساخت کیف پول کردید مقدارها همگی صفر هستند. گاهی اوقات توکن‌هایی که در کیف پول خود دارید در لیست توکن‌ها نمایش داده نمی‌شود. برای افزودن این توکن‌ها با کلیک روی گزینه Custom Token، پنجره‌ای باز می‌شود و می‌توانید با وارد کردن آدرس قرارداد توکن (Contract address)، رقم اعشار (Decimals) و نماد توکن (Token Symbol) توکن را اضافه کنید.

توکن‌های شبکه اتریوم
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (4 رای)

پیشنهادها و نظرات

امیدوارم که این مطلب هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد در صورتی که در رابطه با این موضوع سوالی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم.

1 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

ارسال دیدگاه