ماین هک کوین ها امنیت شبکه

کدام ارز برای سرمایه گذاری مناسب است؟

با توجه به اینکه بازار رمز ارزها گسترده شده اند و خیلی از من می پرسند که کدام ارز برای سرمایه گذاری مناسب است  و بحث امنیت و غیر قابل هک شدن شبکه که بسیار مهم است لازم دیدم این یادداشت رو تهیه کنم و برای استفاده عزیزان خدمتتان منتشر کنم.

شروع فن آوری بلاک چین توسط بیت کوین

ببینید اولا فن آوری بلاک چین از بیت کوین آغاز شده و به این شکل عمل میکنه که تعدادی استخراج کننده با دستگاهی که دارند به اینترنت وصل می شوند و شروع به استخراج بیت کوینهایی که استخراج نشده اند می کنند و این شبکه ای از ماینرها یا همان استخراج کنندگان رو به وجود می آورد که به شبکه بلاک چین مشهور شده است و هرگاه تراکنشی انجام میشه باید تعدادی از ماینرها به صورت تصادفی با دفتر بلاک چینی که دارند تطابق بدهند که این تراکنش صحت دارد، و چند بار احیانا کپی نشده است.

غیر قابل هک بودن شبکه

به همین علتی که در بالا به آن اشاره کردیم این شبکه غیر قابل هک است چون هکرها دقیقا نمی دانند به کجای شبکه باید حمله ور شوند و بیت کوین را هک کنند پس امنیت این شبکه به ماینرها وابسته هست و این چیزی هست که به آن غیر متمرکز میگوییم ارزش این دستگاه ها بالاست و به صورت پراکنده در جهان و هر گوشه و کناری حتی در خانه هر شخصی میشود از آنها استفاده کرد و این ارزش افزوده ای که برای سرمایه گذاری وقت و برق مصرف میشه به ارزش این کوین ها از جمله بیت کوین اضافه میشود و در مدت گذشت زمان قیمت ها را رشد میدهد.

بوجود آمدن استارت آپ های دیگر

ثانیا بعد از بیت کوین تعدادی استارت آپ پیدا شدند از جمله اتریوم که فکر های جالبی برای این شبکه داشت و به همین گونه عمل میکنند پس متوجه میشویم که بیت کوین فقط تنها نیست در این بازار البته بعد از این کوین ها تعدادی کوین دیگر هم به بازار وارد شدند که قابل ماین هستند و تا حدودی به همین شکل عمل می کنند که در این لینک میتوانید مشاهده کنید که به ترتیب ارزش بازاری که به دست آورده اند رده بندی شده اند .

کوین های غیر قابل ماین (استخراج)

حالا می ماند کوین هایی که غیر قابل ماین هستند من دقیقا نمیدانم و جایی هم ندیدم که چگونه این کوین ها که هیچ روشی مثل بیت کوین برای امنیت شبکه ندارند چگونه خود را توجیه به امنیت سایبری می نمایند آیا تعداد کوینهایی که اعلام میکنند واقعیت دارد یا نه میتوانند دستکاری کنند اگر از متخصصان شبکه و نرم افزار بپرسید فرمول و راز و رمز به دست آوردن و استخراج بیت کوین را برایتان بازگو میکنند ولی کوین هایی که قابل ماین نیستند واقعا چرا به وجودآمده اند مشخص نیست

شبکه غیر متمرکز

آیا بیت کوین با این همه هزینه ای که برای برپایی شبکه غیر متمرکز می کند باعث ارزشمند شدن و غیر متمرکز شدن این شبکه شده است و از آن به انقلابی در پول و تجارت جهانی مطرح میشود؟ یا اینکه این مسیری که بیت کوین می پیماید اشتباه است و این کوین های متمرکزی که به دست دولت ها و حکومت ها و بانک ها به صورت متمرکز ارایه شده است اعتبار دارند ؟

نیاز بشر به ارزهای دیجیتال

اگر اینگونه است چه نیازی به رمز ارز وجود دارد ؟ آیا رمز ارز بیت کوین برای این به وجود آمده است تا کنترل بر پول از دست دولتها خارج باشد یا نباشد ؟ امیدوارم بحث کلی مطلب برایتان روشن شده باشد که این کوین ها به چه شکل عمل میکنند و آیا سرمایه گذاری روی انواع و اقسام آنها که هیچ چیزی جز تبلیغ نیست صحیح است؟

مقایسه کوین های متمرکز و غیر متمرکز

حالا میتوانید به این لینک هم دقت کنید الان شاید بتوانید مقایسه ای بین دو لینک کرده و دیده باشید که خیلی از این کوین ها متمرکز هستند و ارزشی از لحاظ اینجانب ندارند.

حالا بحث به جایی میرسد که باید ببینید این کوینها چه زمانی تشکیل شده اند و هدف از به وجود آمدن آنها چیست و چگونه کار میکنند ؟
کمی در لینک های اول نگاه کنید متوجه سرمایه جذب شده توسط آنها خواهید شد معمولا کسب و کاری که بالای ۱ میلیارد دلار سرمایه آن میرود به همین سادگی.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (2 رای)

پیشنهادها و نظرات

امیدوارم که این مطلب هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد در صورتی که در رابطه با این موضوع سوالی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

ارسال دیدگاه