کیف پول ارز دیجیتال پرایوت کی (Private Key) امنیت سرمایه گذاری امنیت موجودی حساب کیف پول کاغذی

کدام کیف پول امنیت سرمایه گذاری را تضمین می کند؟

مطمئن باشید کیف پولی که پرایوت کی را در اختیار شما بزاره کاملا امنه و شما میتوانید در صورت هر گونه مشکلی به موجودی حساب خود دسترسی داشته باشید و امنیت سرمایه گذاری شما تضمین شده است. تنها مسئله اینه که باید حتما پرایوت کی رو دقیق یاداشت کنید. کیف پول هایی که به شما کد ۱۲ کلمه ای می دهند و پرایوت کی را در اختیارتون قرار نمی دهند مثل کوینومی هم نمیشه گفت امن نیستن ولی چون ما در ایران هستیم و امکان داره مورد تحریم قرار بگیریم کار کردن با آنها کمی ریسکی است.

 

در اینجا قصد داریم ضمن معرفی کیف پول های ارز دیجیتال، آنها را بصورت واضح و کامل از جمله نصب و راه اندازی، طرز استفاده، ریکاوری کیف پول و امنیت مورد بررسی قرار دهیم.

معرفی کیف پول های ارز دیجیتال

خیلی از افراد با این مشکل رو به رو هستن که هنوز با کیف پول ارز دیجیتال (wallet) کامل آشنایی ندارند. درست مانند کیف پول فیزیکی شما، wallet به جایی گفته می شود که می توانید ارز دیجیتالی خود را در آن نگهداری کنید.

کیف پول ارز دیجیتال عموما دو دسته هستن

کیف پول هایی که به شما کد ۱۲ کلمه ای داده و پرایوت کی (Private Key) را برای خود نگه میدارن.

کیف پول هایی که علاوه بر کد ۱۲ کلمه ای پرایویت کی (Private Key) را هم به شما می دهند.

 

پرایوت کی (Private Key) امنیت موجودی حساب شما

پرایوت کی (Private Key) یک کد رمز نگاری شده هست که تقریبا غیر قابل هک و کاملا منحصر بفرد ساخته شده اگر شما پرایوت کی رو در اختیار داشته باشید می توانید موجودی خود را به هر کیف پولی انتقال بدهید و حتی کیف پول کاغذی بسازید و موجودی حساب رو داخل اون نگه دارید.

 

انواع کیف پول ارز دیجیتال

۱- کیف پول نرم افزاری (Software Wallet). برنامه ای است که شما در دسکتاپ لپ تاپ یا کامپیوتر خود بارگذاری می کنید.

۲- کیف پول همراه (Mobile Wallet). برنامه ای است که شما در گوشی هوشمند یا تبلت خود نصب می کنید و معمولا دارای اسکنر بارکدهای QR و انتقال گوشی به گوشی برای تراکنش های نزدیک است.

۳- کیف پول وب (Web Wallet). معمولا از طریق مبادلات به دست می آید و با محاسبات ابری در سرورهای شخص ثالث ذخیره می شود که اکثرا نسخه موبایل هم دارند.

۴- کیف پول کاغذی (Paper Wallet). کیف پول‌ کاغذی نوعی کیف پول سرد (آفلاین) هستند و شما می توانید پول دیجیتالی خود را معمولا به شکل کدهای QR بر روی کاغذ چاپ کنید که در واقع همان کلید خصوصی است.

۵- کیف پول سخت افزاری (hardware wallet). کیف پول سرد و عموما در ابعاد فلش درایو بوده و قابل حمل می باشد.